Close
Type at least 1 character to search

Biuro projektowe +48 zostało założone w 2006 roku przez architektów Karola Szparkowskiego, Kamila Miklaszewskiego oraz Agatę Filipek w Warszawie. Od tego czasu architekci działają na rynku wykonując projekty dla klientów instytucjonalnych oraz prywatnych, a ich prace otrzymały kilka prestiżowych wyróżnień. Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców. W naszym portfolio znajdują się budynki użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych. Wykorzystujemy metodę „Myślenia projektowego”. Ta nowoczesna i elastyczna technika służy do systemowego rozwiązywania problemów formalnych i funkcjonalnych. Ścisła współpraca z rzemieślnikami, artystami, i wykonawcami, stała się podstawą naszej pracy. Prowadzimy również badania wielobranżowe dla klientów, obejmujące zarówno aspekty budżetowe, jak i kulturowe. Jesteśmy grupą architektów, nauczycieli i budowniczych, którzy cenią transformacyjną rolę architektury oraz jej zdolności do inspirowania.

  • Show all
  • Obiekty Mieszkaniowe
  • Obiekty kultury
  • Obiekty edukacyjne
  • Warsztaty
  • Konkursy

Dom z Opału Sękocin Las Budynek znajduje się na działce w starym sosnowym lesie i został zlokalizowany w przybliżeniu w 1/3 głębokości działki od drogi dojazdowej, co pozwala uzyskać obszerną część ogrodu prywatnego położonego po południowej stronie budynku przy jednoczesnym zachowaniu leśnego charakteru działki. Załamania drogi dojazdowej i ścieżki pozwoliły optycznie wydłużyć odległość budynku od granicy działki i jednocześnie dały możliwość zmi

Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego

Okno na świat / okno na plac jest strategią powiązania dziedzińca pałacu Tyszkiewiczów położonego przy Krakowskim Przedmieściu, stanowiącego funkcjonalnie część kampusu głównego UW z pozostałą częścią terenów uniwersyteckich. Historycznie dziedziniec pełnił funkcje gospodarcze w stosunku do położonego przy Krakowskim Przedmieściu pałacu, nie miał z nim jednak reprezentacyjnego powiązania przestrzennego.

Biblioteka publiczna projekt / Biuro projektowe

Forma projektowanej biblioteki odwołuje się do skali i charakteru zabudowy jednorodzinnej dzielnicy. Biblioteka jest połączona z budynkiem szkoły za pośrednictwem przeszklonego łącznika. Istniejący budynek szkolny jest obiektem o dużej kubaturze i rozczłonkowanej bryle. W takiej sytuacji podjęto decyzję o odniesieniu architektury projektowanej biblioteki do istniejącej zabudowy domów jednorodzinnych, tworzącej charakter dzielnicy.

Projekt punktu widokowego / Biuro projektowe

W ramach warsztatów młodzi polscy architekci i studenci gruzińskiej architektury zaprojektowali i zbudowali piramidę - obiekt będący przykładem architektury integracyjnej. Mieszkańcy Domu kultury TEMI aktywnie uczestniczyli w procesie budowy. Centrum dla osób wykluczonych w Gremi, Kakheti, Gruzja - TEMI prowadziła warsztaty architektoniczne „SO EAS + Y”, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Polityki Rozwoju

Pracownia

Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców, dodatkowo budynków użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych. W projektach wykorzystujemy nowoczesne systemy wizualizacji budynków jak wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (IR). Standardem jest praca na fizycznych modelach, gdzie wykorzystujemy drukarki 3D oraz laserowe ciecie CNC.

Atmosfera
 Marco Vedana tomba Brion Carlo Scarpa

Marco Vedana tomba Brion Carlo Scarpa

Staramy się tworzyć przyjemną i trwałą architekturę. Jesteśmy projektantami, dla których istotne są natura oraz tworzywo. Cały czas chcemy robić lepsze projekty. Korzystamy z naszych doświadczeń i nowoczesnych technologii. Doceniamy nastrój który oferują nam istniejące budynki. Lubimy dedukować co wpływało na architekta projektującego znane i mniej znane ikony architektury.  

Uważamy ze każda przestrzeń , może być piękna. Relacje miedzy krajobrazem, obiektami oraz przestrzenią mają wyjątkowy wpływ na atmosferę naszych realizacji. Na każdy projekt patrzymy pod katem czasu i miejsca. Nasze prace zawierają proces myślenia projektowego wynikający z kontekstu oraz zachowania użytkownika.

Architekt

Jako polscy architekci od lat pracujemy promując rodzimą architekturę. Myślenie projektowe to nowoczesna i co raz bardziej popularna metoda do tworzenia innowacyjnych rozwiązań problemów. Współpraca z rzemieślnikami, artystami, inżynierami i klientem, stała się receptą na nasz sukces. Oczywiście w swoich projektach wykorzystujemy nowoczesne metody Wirtualna rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość , drukarki 3d .

elementy urbanistyczne / Biuro projektowe

elementy urbanistyczne

Warszawa

Nasze biuro projektowe ma świadomie otwartą strukturę, z około 12 osobami z różnych krajów, pracującymi w modernistycznej kamienicy na starym Mokotowie. Umiejętności współpracowników  w biurze projektowym +48 pozwalają nam mieć szeroki zakres perspektyw, co gwarantuje, że realizacja projektów pozostaje najwyższym poziomie. Od wielu lat mamy ugruntowana pozycje wśród pracowni architektonicznych w Polsce .

Ważne projekty

Nowoczesny projekt domu, Dom z Opału, zdecydowanie ukształtował późniejszy styl naszej pracowni.

Obiekt niezwykle malowniczo wpisał się w otoczenie stając się domem dla lokalnych ptaków i owadów. Wystrój domu  jaki i zagospodarowanie ogrodu jest ascetyczne. Budynek jest skromny w formie ale oryginalny przez sposób zastosowania materiału. Wpływ wiatru na przestrzeń / Biuro projektowe

Nasze biuro projektowe zrealizowało projekt Biblioteki publicznej w Wesołej który charakteryzuje się wydajnością. Przedmiotem konkursu architektonicznego było wykonanie pracy projektowej polegającej na opracowaniu koncepcji rozbudowy szkoły podstawowej o obiekt biblioteki. Uważamy że architektura nowoczesna zawsze powinna spisywać się wistniejacy kontekst. Precyzyjny i systematyczny plan, modułowość elementów i niespotykany rytm sufitu pomagają osiągnąć wyzsza jakość w budynku .

Dekoracje do opery Czarodziejski flet / Karl Friedrich Schinkel / Wikipedia / Biuro projektowe

Dekoracje do opery Czarodziejski flet / Karl Friedrich Schinkel / Wikipedia

Architektura obiektu swobodnie przekracza granice miedzy współczesnym stylem architektonicznym oraz historycznym stylem  Karla Friedricha Schinkela. Środek obiektu ma nowoczesny wystrój wnętrz