Biuro projektowe +48 zostało założone w 2006 roku przez architektów Karola Szparkowskiego, Kamila Miklaszewskiego oraz Agatę Filipek w Warszawie. Od tego czasu architekci działają na rynku wykonując projekty dla klientów instytucjonalnych oraz prywatnych, a ich prace otrzymały kilka prestiżowych wyróżnień. Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców. W naszym portfolio znajdują się budynki użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych. Wykorzystujemy metodę „Myślenia projektowego”. Ta nowoczesna i elastyczna technika służy do systemowego rozwiązywania problemów formalnych i funkcjonalnych. Ścisła współpraca z rzemieślnikami, artystami, i wykonawcami, stała się podstawą naszej pracy. Prowadzimy również badania wielobranżowe dla klientów, obejmujące zarówno aspekty budżetowe, jak i kulturowe. Jesteśmy grupą architektów, nauczycieli i budowniczych, którzy cenią transformacyjną rolę architektury oraz jej zdolności do inspirowania.
- Show all
- Obiekty Mieszkaniowe
- Obiekty kultury
- Obiekty edukacyjne
- Warsztaty
- Konkursy
Dom z opału
Dom z Opału Sękocin Las Budynek znajduje się na działce w starym sosnowym lesie i został zlokalizowany w przybliżeniu w 1/3 głębokości działki od drogi dojazdowej, co pozwala uzyskać obszerną część ogrodu prywatnego położonego po południowej stronie budynku przy jednoczesnym zachowaniu leśnego charakteru działki. Załamania drogi dojazdowej i ścieżki pozwoliły optycznie wydłużyć odległość budynku od granicy działki i jednocześnie dały możliwość zmi
Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego
Okno na świat / okno na plac jest strategią powiązania dziedzińca pałacu Tyszkiewiczów położonego przy Krakowskim Przedmieściu, stanowiącego funkcjonalnie część kampusu głównego UW z pozostałą częścią terenów uniwersyteckich. Historycznie dziedziniec pełnił funkcje gospodarcze w stosunku do położonego przy Krakowskim Przedmieściu pałacu, nie miał z nim jednak reprezentacyjnego powiązania przestrzennego.
Biblioteka publiczna w Wesołej
Forma projektowanej biblioteki odwołuje się do skali i charakteru zabudowy jednorodzinnej dzielnicy. Biblioteka jest połączona z budynkiem szkoły za pośrednictwem przeszklonego łącznika. Istniejący budynek szkolny jest obiektem o dużej kubaturze i rozczłonkowanej bryle. W takiej sytuacji podjęto decyzję o odniesieniu architektury projektowanej biblioteki do istniejącej zabudowy domów jednorodzinnych, tworzącej charakter dzielnicy.
Punkt widokowy w Gruzji
W ramach warsztatów młodzi polscy architekci i studenci gruzińskiej architektury zaprojektowali i zbudowali piramidę - obiekt będący przykładem architektury integracyjnej. Mieszkańcy Domu kultury TEMI aktywnie uczestniczyli w procesie budowy. Centrum dla osób wykluczonych w Gremi, Kakheti, Gruzja - TEMI prowadziła warsztaty architektoniczne „SO EAS + Y”, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Polityki Rozwoju
Pracownia
Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców, dodatkowo budynków użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych. W projektach wykorzystujemy nowoczesne systemy wizualizacji budynków jak wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (IR). Standardem jest praca na fizycznych modelach, gdzie wykorzystujemy drukarki 3D oraz laserowe ciecie CNC.
Atmosfera
Staramy się tworzyć przyjemną i trwałą architekturę. Jesteśmy projektantami, dla których istotne są natura oraz tworzywo. Cały czas chcemy robić lepsze projekty. Korzystamy z naszych doświadczeń i nowoczesnych technologii. Doceniamy nastrój który oferują nam istniejące budynki. Lubimy dedukować co wpływało na architekta projektującego znane i mniej znane ikony architektury.
Uważamy ze każda przestrzeń , może być piękna. Relacje miedzy krajobrazem, obiektami oraz przestrzenią mają wyjątkowy wpływ na atmosferę naszych realizacji. Na każdy projekt patrzymy pod katem czasu i miejsca. Nasze prace zawierają proces myślenia projektowego wynikający z kontekstu oraz zachowania użytkownika.
Architekt
Jako polscy architekci od lat pracujemy promując rodzimą architekturę. Myślenie projektowe to nowoczesna i co raz bardziej popularna metoda do tworzenia innowacyjnych rozwiązań problemów. Współpraca z rzemieślnikami, artystami, inżynierami i klientem, stała się receptą na nasz sukces. Oczywiście w swoich projektach wykorzystujemy nowoczesne metody Wirtualna rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość , drukarki 3d .

elementy urbanistyczne
Warszawa
Nasze biuro projektowe ma świadomie otwartą strukturę, z około 12 osobami z różnych krajów, pracującymi w modernistycznej kamienicy na starym Mokotowie. Umiejętności współpracowników w biurze projektowym +48 pozwalają nam mieć szeroki zakres perspektyw, co gwarantuje, że realizacja projektów pozostaje najwyższym poziomie. Od wielu lat mamy ugruntowana pozycje wśród pracowni architektonicznych w Polsce .
Ważne projekty
Nowoczesny projekt domu, Dom z Opału, zdecydowanie ukształtował późniejszy styl naszej pracowni.
Obiekt niezwykle malowniczo wpisał się w otoczenie stając się domem dla lokalnych ptaków i owadów. Wystrój domu jaki i zagospodarowanie ogrodu jest ascetyczne. Budynek jest skromny w formie ale oryginalny przez sposób zastosowania materiału.
Nasze biuro projektowe zrealizowało projekt Biblioteki publicznej w Wesołej który charakteryzuje się wydajnością. Przedmiotem konkursu architektonicznego było wykonanie pracy projektowej polegającej na opracowaniu koncepcji rozbudowy szkoły podstawowej o obiekt biblioteki. Uważamy że architektura nowoczesna zawsze powinna spisywać się wistniejacy kontekst. Precyzyjny i systematyczny plan, modułowość elementów i niespotykany rytm sufitu pomagają osiągnąć wyzsza jakość w budynku .

Dekoracje do opery Czarodziejski flet / Karl Friedrich Schinkel / Wikipedia
Architektura obiektu swobodnie przekracza granice miedzy współczesnym stylem architektonicznym oraz historycznym stylem Karla Friedricha Schinkela. Środek obiektu ma nowoczesny wystrój wnętrz