Close
Type at least 1 character to search
Back to top

Biuro projektowe +48 zostało założone w 2006 roku przez architektów Karola Szparkowskiego, Kamila Miklaszewskiego oraz Agatę Filipek w Warszawie. Od tego czasu architekci działają na rynku wykonując projekty dla klientów instytucjonalnych oraz prywatnych, a ich prace otrzymały kilka prestiżowych wyróżnień. Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców. W naszym portfolio znajdują się budynki użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych. Wykorzystujemy metodę „Myślenia projektowego”. Ta nowoczesna i elastyczna technika służy do systemowego rozwiązywania problemów formalnych i funkcjonalnych. Ścisła współpraca z rzemieślnikami, artystami, i wykonawcami, stała się receptą na nasz sukces. W projektach wykorzystujemy nowoczesne systemy wizualizacji budynków jak wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (IR). Standardem jest praca na fizycznych modelach, gdzie wykorzystujemy drukarki 3D oraz laserowe ciecie CNC. Prowadzimy również badania wielobranżowe dla klientów, obejmujące zarówno aspekty budżetowe, jak i kulturowe. Jesteśmy grupą architektów, nauczycieli i budowniczych, którzy cenią transformacyjną rolę architektury oraz jej zdolności do inspirowania.

Pracownia

Dorobek obejmuje projekty zarówno domów jednorodzinnych, renowacji zabytków oraz biurowców, dodatkowo budynków użyteczności publicznej jak i zakładów przemysłowych.

Atmosfera
 Marco Vedana tomba Brion Carlo Scarpa

Marco Vedana tomba Brion Carlo Scarpa

Staramy się tworzyć przyjemną i trwałą architekturę. Jesteśmy projektantami, dla których istotne są natura oraz tworzywo. Cały czas chcemy robić lepsze projekty. Korzystamy z naszych doświadczeń i nowoczesnych technologii. Doceniamy nastrój który oferują nam istniejące budynki. Lubimy dedukować co wpływało na architekta projektującego znane i mniej znane ikony architektury.  

Uważamy ze każda przestrzeń , może być piękna. Relacje miedzy krajobrazem, obiektami oraz przestrzenią mają wyjątkowy wpływ na atmosferę naszych realizacji. Na każdy projekt patrzymy pod katem czasu i miejsca. Nasze prace zawierają proces myślenia projektowego wynikający z kontekstu oraz zachowania użytkownika.

Architekt

Jako polscy architekci od lat pracujemy promując rodzimą architekturę. Myślenie projektowe to nowoczesna i co raz bardziej popularna metoda do tworzenia innowacyjnych rozwiązań problemów. Współpraca z rzemieślnikami, artystami, inżynierami i klientem, stała się receptą na nasz sukces. Oczywiście w swoich projektach wykorzystujemy nowoczesne metody Wirtualna rzeczywistość, Rozszerzona Rzeczywistość , drukarki 3d .

elementy urbanistyczne / Biuro projektowe

elementy urbanistyczne

Warszawa

Nasze biuro projektowe ma świadomie otwartą strukturę, z około 12 osobami z różnych krajów, pracującymi w modernistycznej kamienicy na starym Mokotowie. Umiejętności współpracowników  w biurze projektowym +48 pozwalają nam mieć szeroki zakres perspektyw, co gwarantuje, że realizacja projektów pozostaje najwyższym poziomie. Od wielu lat mamy ugruntowana pozycje wśród pracowni architektonicznych w Polsce .

Ważne projekty

Nowoczesny projekt domu, Dom z Opału, zdecydowanie ukształtował późniejszy styl naszej pracowni.

Obiekt niezwykle malowniczo wpisał się w otoczenie stając się domem dla lokalnych ptaków i owadów. Wystrój domu  jaki i zagospodarowanie ogrodu jest ascetyczne. Budynek jest skromny w formie ale oryginalny przez sposób zastosowania materiału. Wpływ wiatru na przestrzeń / Biuro projektowe

Nasze biuro projektowe zrealizowało projekt Biblioteki publicznej w Wesołej który charakteryzuje się wydajnością. Przedmiotem konkursu architektonicznego było wykonanie pracy projektowej polegającej na opracowaniu koncepcji rozbudowy szkoły podstawowej o obiekt biblioteki. Uważamy że architektura nowoczesna zawsze powinna spisywać się wistniejacy kontekst. Precyzyjny i systematyczny plan, modułowość elementów i niespotykany rytm sufitu pomagają osiągnąć wyzsza jakość w budynku .

Dekoracje do opery Czarodziejski flet / Karl Friedrich Schinkel / Wikipedia / Biuro projektowe

Dekoracje do opery Czarodziejski flet / Karl Friedrich Schinkel / Wikipedia

Architektura obiektu swobodnie przekracza granice miedzy współczesnym stylem architektonicznym oraz historycznym stylem  Karla Friedricha Schinkela. Środek obiektu ma nowoczesny wystrój wnętrz