Close
Type at least 1 character to search

Dom z opału

 

Dom z Opału

Sękocin Las

 

Budynek znajduje się na działce w starym sosnowym lesie i został zlokalizowany w przybliżeniu w 1/3 głębokości działki od drogi dojazdowej, co pozwala uzyskać obszerną część ogrodu prywatnego położonego po południowej stronie budynku przy jednoczesnym zachowaniu leśnego charakteru działki.

Załamania drogi dojazdowej i ścieżki pozwoliły optycznie wydłużyć odległość budynku od granicy działki i jednocześnie dały możliwość zminimalizowania koniecznych wycinek. Forma projektowanego budynku odwołuje się do architektury okresu modernizmu. Bryła budynku jest prosta, posiada duże przeszklenia. Układ rzutu pozwolił na zminimalizowanie wycinek, pozwalając na zachowanie najcenniejszych drzew.

Skórę budynku stanowi elewacja wykonana z łupanych pni sosnowych. Stanowi ona barierę oddzielającą obiekt od frontowego ogrodu – lasu. Po wejściu do wnętrza budynku otwiera się przed widzem szeroki widok na dalszą część lasu. Od strony ogrodu prywatnego budynek jest całkowicie otwarty. Parter budynku zajmuje część dzienna składająca się z otwartego poprzez dwie kondygnacje salonu, kuchni i położonej w wysuniętym na południe przeszklonym skrzydle jadalni. Dodatkowo na parterze zlokalizowano pokój gościnny, mały węzeł sanitarny i pomieszczenie mogące służyć za dodatkowe mieszkanie. Piętro zajmuje część sypialna z sypialnią i łazienką właścicieli, pokojami i łazienką dziecięcą oraz gabinetem. W piwnicy zlokalizowano garaż i część techniczną., saunę, małą siłownię i pomieszczenie rekreacyjne ze stołem bilardowym, połączone z zewnętrznym patio. Od strony południowej budynek otoczony jest zespołem tarasów zaprojektowanych jako letnie odpowiedniki poszczególnych pokojów parteru.

Lokalizacja

Warszawa / Polska

Powierzchnia

440m2

Status

Zrealizowany

Zakres

Projekt Koncepcyjny

Projekt Budowlany

Projekt Wykonawczy

Nadzory Autorskie

Klient

Prywatny

Zespół

+48

Date
Tags: