Close
Type at least 1 character to search

Punkt widokowy w Gruzji

 

W ramach warsztatów młodzi polscy architekci i studenci gruzińskiej architektury zaprojektowali i zbudowali piramidę – obiekt będący przykładem architektury integracyjnej. Mieszkańcy Domu kultury TEMI aktywnie uczestniczyli w procesie budowy.

Centrum dla osób wykluczonych w Gremi, Kakheti, Gruzja – TEMI prowadziła warsztaty architektoniczne „SO EAS + Y”, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Polityki Rozwoju pt .: „Prawdziwa wspólna przestrzeń: interwencje młodych polskich pracowni architektonicznych kultura ”, finansowany w ramach programu„ Promowanie polskiej kultury za granicą 2016 Promesa ”Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Warsztaty zostały przeprowadzone przez architektów z + 48 Architecture Group.

Architekci Karol Szparkowski i Kamil Miklaszewski wraz ze studentami architektury z Tbilisi zaprojektowali instalację osadzoną w lokalnym kontekście. Jego głównym celem było zaangażowanie społeczności lokalnej w tworzenie i użytkowanie wspólnej przestrzeni.

Ta koncepcja pracy okazała się sukcesem: mieszkańcy TEMI – ludzie o mniejszych szansach, wykluczeni społecznie i wyzywający umysłowo – aktywnie uczestniczyli w procesie budowy. Współpraca z uczestnikami warsztatów dała mieszkańcom TEMI poczucie bycia pomocnym – co umożliwia pokonywanie barier i przyspieszenie procesu integracji społecznej. Z drugiej strony ich zainteresowanie i zaangażowanie wskazują na potrzebę realizacji takich inicjatyw i ich znaczenie.

Localization

Nałeczów

Size

1200m2

Statut

Realized

Scope

Conceptual design
Construction project
Tender project / PFU

Client

FPR / Temi community

Team

+48 / Temi community

Date
Tags: